Vinařství Cibulka

Příběh rodinného vinařství Vino Cibulka začíná po roce 2005 a jako každý začátek byl pozvolný. Postupné skupování vinohradů v obci Lednice, kde rodina Petra Cibulky podniká od roku 1996, byl dobrý počinek na založení dlouhé tradice. Petr Cibulka začínal v roce 2006 s odrůdou Hibernal. Dnes obhospodařujeme celkem 12 ha vinohradů, kde pěstuje odrůdy- Hibernal, Ryzlink rýnský, Pálava, Sylvánské zelené a modré, Solaris, Chardonnay, Cabernet Sauvignon.

Veškerá produkce od počátku hospodaření je v režimu organického hospodářství a je držitelem patřičných biocertifikátů.
Vína z produkce Vino Cibulka se vyznačují šetrným zpracováním, minimálními zásahy do přirozených procesů kvašení a následného zrání vína.

Hlavním sídlo je momentálně v Lednici na Moravě v areálu MyHotelu Lednice, kde je veškeré potřebné zázemí pro výrobu biovín.

Lednice je uprostřed mezi vinařskými veličinami jako Valtice, Mikulov, Velké Bílovice, Velké Pavlovice a je známá především svým, krásným zámkem rodu Lichtensteinů. Vinařské tratě v Lednici se nachází u prostředního rybníka mezi Lednicí a Valticemi na rozloze asi 90 ha. Vinařská trať „Ve Starých“ byla založena prof. Krausem z Lednické vinařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně v roce 1975. Od té doby jsou zde pěstovány klony Ryzlinku rýnského přivezené tehdy z Geiseinheimu. Podloží je zde střídavě jílovité a písčité s humózní vrstvou okolo 50 cm a obsahem vápníku, který je pro oblast Pálavy a okolí tak typický.
Pro pěstování Petr Cibulka používá jak široké původní řádkování, tak i nové výsadby zahušťuje do úzkých sponů 130x75 cm.

Produkce Vina Cibulka obsahuje několik značek, které jsou prodávány různými distribučními kanály. Jsou to Lednické zámecké- určené proprodej v Lednici, popřípadě v řetězcích. Prodávají se takév prodejnách VINO CIBULKA v Lednici. Dále moderní značky POP WINE pro mladou generaci, které jsou z polosladká, voňavá a šťavnatá. Kategorie Grand Moravia je určena pro prodej nejširší veřejnosti pro gastronomická zařízení. Jde o biovína se zbytkovým cukrem a osvěžující kyselinkou, s typickým odrůdovým charakterem.

Pomyslnou vrcholovou řadou jsou vína označená Portz insel. Portz insel je staré sídlo rodu Dietrichsteinů u Mikulova, které rodina Cibulkových vlastní od roku 2014. Tam vzniká nové zázemí pro ta nejlepší vína z produkce této rodiny. Tyto vína jsou předmětem archívních, nebo raritních kolekcí a limitovaných sérií toho nejlepšího co lze v tomto vinařství nalézt. Taktéž výroba sektu je předmětem označení Petr Cibulka jako vrcholové řady biobublinek.

Jak popisuje Petr Cibulka svoji úlohu v procesu výroby vína:
“Já jako vinař nejsem nic, nejsem důležitý. Jsem jen převodník mezi přírodou, terroir, vinohradem, Moravou a mezi zákazníkem, konzumentem. Nechat přírodu dělat co umí nejlépe a pokud možno do těchto procesů mnoho nezasahovat.“

Stránky vinařství: http://vinocibulka.cz/


Vinotéka U Sudu

tel: +420 731 103 119

email: info@vinotekausudu.cz

Provozovna Opava-Kylešovice:
Na Pomezí 408/52, Opava-Kylešovice

Prodejní doba:
Po – Pá 13:00 – 18:00
So 13:00 – 18:00
Ne 13:00 - 17:00

Provozovna Opava-Kateřinky:
Ratibořská 36, Opava-Kateřinky

Prodejní doba:
Po - Pá 11:00 – 17:00
So - ZAVŘENO

Provozovna Opava-město:
Hrnčířská 13, Opava-město

Prodejní doba:
Po – Pá 11:00 – 17:00
So - ZAVŘENO

Top